Několika mobilními snímky si připomeneme hezký zájezd do lázní v Maďarsku.

 

Fotografie z každoročního, tradičního zdobení kraslic.

 

 

Epidemie chřipky stále neustupuje. Ale i přes tuto nepříjemnou okolnost pro některé členy , hlavně členky Pohody, se několik skalních a věrných sešlo v úterý 6.3. na pravidelné schůzce.

 

 

Fotografie z členské schůze ze dne 16.1.2018

Více fotografií je na :https://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Clenska_schuze_2018

 

Fotografie z přípravy na letošní masopust a z jeho vydařeného průběhu.

Více fotografií je uloženo na :https://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Hronovsky_masopust_2018

 

 

V úterý 19.12.2017 se sešla parta, a to většinou Pohodářů, rozloučit se z rokem 2017, zazpívat si známé písničky a ochutnat dobré pivo v nově otevřené restauraci Prajzko.

Více fotografií je uloženo na : https://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Prajzko_19.12.2017/

 

Několik fotografíí ze zájezdu do Svídnice v Polsku dne 14. prosince . Zájezd byl organizován ve spolupráci s MÚ v Hronově. Podle fotografií zjistíte, že tento zájezd byl velice poučný. I když nám počasí moc nepřálo, tak naše krásné dojmy z tohoto zájezdu nemohlo pokazit. Ještě jednou velký dík MÚ Hronov.

Více fotografíí je uloženo na : https://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/43_-_Svidnice_14.prosince_2017

 

Dnešní úterní schůzka byla posledním, setkáním v roce 2017. Schůzka byla moc pěkná a to díky dětem z DOMINA. Více na fotografiích a přiložením videu.

Více fotografií je uloženo na : https://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Posledni_uterni_schuzka_2016

 

Z důvodu, že nás opět navšívili děti z DOMINA a měli krásná vystoupení, tak přidávám ještě video.

Video v rozlišení na celou obrazovku je možno si pustit na :https://youtu.be/Ecwaz-7doR4

 
 
 

Část fotografií z adventního zájezdu do zámku v Ratibořicích.

Více fotografií je uložených na :https://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Ratiborice-zamek

 

 

 

 

Dnešní úterní schůzka ( 5.12.) se opět po roce nesla v duchu mikulášské oslavy. Sice se nás letos nesešlo tolik, jako v loňském roce, ale i tak jsme si tuto schůzku moc užili. Mikulášská družina letos také pobavila i děti z Domina.

Více fotografií z dnešní schůzky je na  : https://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Mikulas_2017

 

 

 

,

 

Advent nám již klepe na dveře. Abychom nic nenechali náhodě, tak toto úterý 28. listopadu, jsme tradičně věnovali výrobě adventních věnečků. Až se nám dařilo, vidíte sami.

 

Ve čtvrtek 23. listopadu se sešli účastníci letošního zájezdu do Chorvatska. V občerstvení u pana Čepelky, zavzpomínali na hezké chvíle na zájezdě. A samozřejmě si  u dobrého jídla a pití také zazpívali.

 

 

Dnešní úterní schůzka (21.11.)  byla věnovaná vzpomínkovému vyprávění a zhlédnutí videa, z krásného zájezdu do Českosaského Švýcarska.  

 

 

 

Fotografie jsou z návštěvy hereckého muzea pana Magnuska v Ratibořicích.  Velice jsme si všichni užili jeho bezprostřední vypravování o různých příhodách při filmování.  Po besedě následovala prohlídka výstavy  různých předmětů a fotografií, týkající se filmové tvorby.  Budova muzea je také vybavena menším welnes a je také možnost občerstvení. Pro nás byly připraveny dobré větrníky. A tak jsme odpoledne zakončili povídáním u kávy a  u zmíněných dobrot.  Byl dán návrh, abychom si tuto návštěvu zopakovali ještě před Vánocemi. Tak nevím zda příčinou další návštěvy byla prohlídka muzea a nebo ty dobré větrníky??????

 

Fotografie ze schůzky z 10.10.2017 poslala paní Slávka Vítová. A dvě poslední fotografie dodatečně připojila p. Milena Zimová.

 

Zájezd do Českosaského Švýcarska.

První den jsme absolvovali prohlídku města Děčín. S průvodkyní jsme si prohlédli část města Děčína, hlavně tu pod zámkem. Dále jsme se přesunuli na nádvoří zámku a prohlédli si tzv. Dlouhou cestu a Růžovou zahradu. Po prohlídce jsme sestoupili do krásného kostela Povýšení Svatého kříže. Další osobní volno někteří využili k dobré kávě, někteří se občerstvili ze svých zásob a někteří si došli na pivko. Velkou devizou party na tomto zájezdu bylo, že pokud se určil čas k odjezdu apod., vždy jej všichni dodrželi a čekání na opozdilce bylo minimální. Z Děčína jsme již odjeli na místo ubytování do obce Doubice. Ubytování bylo zajištěno v menším soukromém hotelu. Na pokojích i v ostatních prostorách hotelu bylo čisto. Jen restaurace byla vyzdobena ne dosti vkusnými doplňky a ani prostředí jídelny nepůsobilo přirozeným dojmem, tak jak jsme zvyklí z ostatních hotelů. Ale je to vkus majitelů a nám v pobytu nijak nebránil. Po ubytování a večeři se někteří z nás ještě šli projít po obci. Hlavním zájmem některých byla nová roubenka Karla Gotta.

Více fotografií z toho dne najdete nahttps://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Decin/

 

Druhý den jsme se probudili do deštivého rána. Proto ihned paní průvodkyně změnily plán na tento den. I když déšť po krátké době přestal, tak s ohledem na rozmáčený terén a naši bezpečnost jsme v náhradním programu zavítali do Benešova nad Ploučnicí a prohlédli si místní zámek. Po tom jsme odjeli do České Kamenice, kde jsme si prohlédli hezké náměstí a hlavně navštívili úžasnou poutní kapli Narození Panny Marie. Po prohlídce jsme ještě odjeli do obce Chřibská. Po příjezdu do Doubice a večeří, ještě někteří opět využili volná k prohlídce obce s jejími krásnými roubenými a podstávkovými domy. Menší atrakcí, a to hlavně pro děti, je soubor vyřezávaných soch. Nad vším bdí socha Klementa Gottwalda, ale ne dřevěná. Větší část roubenek je již opravená, ale bohužel některé ne moc zdařilé. Ale stejně stále nejhezčí jsou ty neopravené, i když již se někdy rozpadají. Je to veliká škoda, že není kdo, aby tyto odkazy našich předků zachránil.

Více fotografií z tohoto dne je na : https://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/C.Kamenice

 

Třetí den ráno těsně před odjezdem začal stávkovat autobus, že již nenastartuje a nikam nepojede. Naše dvě milé průvodkyně ihned začaly improvizovat, jak zajistit náhradní dopravu. Ale autobusů se našich průvodkyň zželelo a konečně nastartoval. S lepší náladou jsme odjeli do saských lázní Bad Schandau, perly Saského Švýcarská. Po zaparkování u termálních lázní jsme po krátké procházce nastoupili na historickou tramvaj a odjeli na její konečnou stanicí. Zde jsme se zastavili u vodopádů Lichtenhainer Wasserfall. Náhodou jsme stihli dobu, kdy dochází k vypuštění vody z horní nádrže a vodopád nabírá na své síle. Ale jen chvilku. A potom nás čekala cesta krásnými lesy až ke skalnímu útvaru Kuhstall, česky Kravín. Po rozhlédnutí se na vyhlídce byla možnost občerstvit se v přilehlém bufetu. A následoval sestup stejnou cestou zpět na zastávku tramvaje. Po návratu do Bad Schandau jsme se šli ještě někteří nechat vyvést elektrickým výtahem, postaveným v roce 1904 hoteliérem pánem Rudolfem Sendigem. Samozřejmě tento výtah prošel několika rekonstrukcemi. Zde jsme měli krásný pohled na celé lázeňské město a také na Labe směrem k Hřensku. Kousek od výtahu byly voliéry s rysy. A kdo chtěl, mohl ještě si vystoupat výše a zde se naskytl pohled na krásné skalní útvary. Cestou zpět jsme míjeli reliéf vytesaný ve skále a věnovaný Martinu Lutherovi. Zbývající čas někteří využili k prohlídce evangelicko-luteránského kostela Johanniskirche z roku 1645. Nachází se zde neobyčejný renesanční oltář z pískovce zdobený mramorem a polodrahokamy. Také kazatelna je z pískovce a  je vytesána z jednoho kusu kamene.  Za zmínku také stojí oranžový dům, na kterém jsou vyznačeny hladiny povodní, které město postihly. Někteří ale využili odpolední čas ke koupání v termálních lázních Toskana-Therme. A opět v určený čas jsme se všichni sešli k odjezdu a návratu do místa ubytování.

 

Více fotografíí z tohoto dne je na : https://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Bad_Schandau/

 

 

Dnešní ráno jsme zahájili na základě pozvání paní Magdy Jakubské cvičením u rybníku. Nad očekávání se nás sešlo hodně, i včetně jednoho hotelového hosta. K dobré náladě nám přispělo i sluníčko, které se konečně objevilo po několika zamračených dnech. Po snídani, hlavně již s nových autobusem , jsme se vydali vstříc dalšímu programu našeho zájezdů, a to k návštěvě Pravčické brány. Po příjezdu na parkoviště na Mezní louce jsme se vydali k našemu cíli centrem Labských pískovců po Gabrielině stezce na pochod cca 7 km dlouhý. Cesta byla středně náročná a stále bylo co obdivovat. Na Pravčickou bránu jsme dorazili všichni a v dobré náladě. Několik z nás ještě využilo času k dalším zážitkům z několik vyhlídek v okolí. Po občerstvení buď v restauraci Sokolí hnízdo anebo z vlastních zdrojů, jsme se vydali pěšky jinou zpáteční cestou na místo zvané U třech pramenů, kam pro nás přijel autobus. Po krátké jízdě jsme vystoupili na začátku Hřenska a údolní cestou podél řeky Kamenice jsme došli k přístavišti loděk Edmundovy  ( nebo také Tiché soutěsky). Po asi 10 minutové plavbě a s humorným vyprávěním přívozníků jsme přistáli na jejím konci a pěšky se vydali k autobusu. Byl to nejtěžší a nejnamáhavější úsek z celého dne. Ještěže jsme se stačili  v přístavním bufetu občerstvit. Čekalo prudké stoupání s cca 250 schody na lokalitu Mezná a potom již pohodová cesta po asfaltce na parkoviště u Mezní louky. Tento den byl náročný  - vždyť jsme zdolali v náročném terénu 13 km. Ale pěkné počasí nám udrželo dobrou náladu, nikdo se nezranil a večer jsme se shodli na tom, že den byl opravdu krásný včetně všech zážitků.

Více fotografií je na: https://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Pravcicka_brana/ 

 

Tento den jsme se vydali opět na saskou stranu a naším cílem bylo město Pirna, plavba po Labi parním kolesovým parníkem a nádherná pevnost Königstein. Při cestě do Pirny jsme ale odbočili na známé turistické místi Bastei. Jedná se o krásný komplex vyhlídek na skalních útvarech a toto místo má jedinečnou atrakcí a to je kamenný most Basteibrücke. První kamenný turistický most má délku 76 metrů a překlenuje propast Mardertelle (Kuní jámu ). Vyhlídka se ční asi 176 metrů na Labem. Zde nám počasí moc nepřálo a déšť nás potrápil. Po prohlídce vyhlídek jsme odjeli do saského okresního města Pirna. Toto město spadá do metropolitní oblasti Drážďany. Zde jsme si prohlédli starobylé náměstí, někteří navštívili i právě probíhající trh a většina se šla podívat do krásného kostela Panny Marie, vystavěného v letech 1502 – 1542, s překrásným žebrováním na stropě. Taktéž nás zaujala radnice, Canalletův dům, dnešní infocentrum, ale na zámek Sonnenstein nám již nezbyl čas. V odpoledních hodinách nám připlul kolesový parník a po nalodění jsme započali dvou hodinovou plavbu po Labi. Počasí opět bylo proměnlivé, sice nepršelo, ale za to hodně foukalo. Kdo měl pokrývku hlavy, ten to vyhrál. Když jsme připlouvali k městečku Kurort Rathen, opět se nám otevřely pohledy na skalní útvary Bastei, ale v obráceném pohledu od Labe. Pro milovníky motorů byl zážitek pozorovat činnost motoru na parníku. Opravdu perfektní práce. Mimo fotografií je přidáno i video. Asi po dvou hodinách plavby jsme se vylodili pod pevností Königstein a autobus nás odvezl až na parkoviště. Ale abychom mohli do pevnosti vstoupit, ještě jsme museli použít prosklený výtah, který nás dopravil až na bašty pevnosti. Pevnost opět za proměnlivého počasí jsme museli s částečně česky mluvící průvodkyní proběhnout jen letem světem z důvodu nedostatku času. Ale opravdu by bylo dobré se na tuto památku vrátit a prohlédnout si ji důkladněji. Ale po návratu domů jsme opět museli konstatovat, že den byl poučný a že jsme si jej užili. A po večeři jsme se někteří sešli a za přispění náhodných kamarádů kytaristů si zazpívali.

Více fotografií je na :http://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Konigstein

 

 

Poslední ráno bylo opět trochu deštivé, a tak obě průvodkyně se snažili najít vhodný program na závěrečný den. Ale nakonec vše jsme stihli podle původního plánu. První zastávka u skály nad Kamenickým Šenovem a obcí Prácheň. Skále se podle jejího vzhledu říká Varhany, ale správný název je Panská skála. Po trochu deštivé prohlídce jsme odjeli do obce Lindava na prohlídku sklárny Ajeto. V této sklárně svého času vytvářel své práce i umělec Bořek Šípek. Zde jsme mohli obdivovat práci a hlavně zručnost místních sklářů. I jejich pracovní prostředí jsme museli uznat jako velice náročné. Po prohlídce sklárny jsme si zašli na oběd do místní sklářské krčmy. A kdo si tam dal oběd, musel konstatovat, že jídlo v takové kvalitě i kvantitě se jen tak nenajde. I cenové relace byli velice příjemné. A jako bonus byla skutečnost, že přímo v krčmě byla instalovaná sklářská pec a i při jídle jsme mohli pozorovat práci dvou sklářů. A poslední naší dnešní zastávkou, i když zpočátku dosti diskutovanou, byl skalní hrad Sloup v obci Sloup v Čechách. Škoda, že i zde bylo počasí zamračené a nevlídné. Ale ani tato skutečnost nás nemohla odradit od prohlídky hradu.

A touto prohlídkou jsme zakončili celý náš zájezd. Patří se zde poděkovat průvodkyním paní Jarušce Brahové a to za její fundované výklady, paní Jiřině Šepsové z CK Lada za její přípravu zájezdu a panu řidiči ze společnosti Arriva za jeho profesionálně odvedenou práci při řízení autobusu a v neposlední řadě patří i poděkování všem účastníkům zájezdu za vzorné chování a vystupování během zájezdu, za to, že i když jsme místy procházeli dosti nebezpečnými terény, tak každý dbal na svoji bezpečnost a bezpečnost druhých, pro jsme se obešli bez úrazu a také za dodržování domluvených časů při odjezdech.  

PROSTĚ POTLESK PATŘÍ VŠEM, KTEŘÍ SE ZÁJEZDU ZÚČASTNILI.

Více fotografií je na :https://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/sklarna

 

Již třetím rokem jsme se zúčastnili setkání a her seniorů v Havlovicích. Letos nám ale nepřálo počasí tak, jako v minulých letech. Ale i když nám občas zapršelo, tak průběh soutěží nebyl nijak narušen.

Více fotografií je na :http://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Havlovice_2017

 

Několika fotografiemi se vracíme k vydařenému letošnímu zájezdu do Chorvatska.

 

Ve dnech  24.- 28. června se několik členů Pohody zúčastnilo kratšího zájezdu do Českého ráje. Ubytování v krásné lokalitě Příhrazy včetně celé organizace zájezdu zajistila paní Milena Zimová. Snad i to krásné počasí měla na objednávku. A že si to všichni užili, svědčí přiložené fotografie.

 

Více fotografií z tohoto zájezdu je na :  http://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Prihrazy_2017

 

Se sezonou cvičení v prvním pololetí 2017 jsme se rozloučili v úterý 13. června,  společně s těmi, co nám pomáhali při různých soutěžích a akcích pro jiné organizace. Příjemnou projížďku na kolách jsme zakončili na zahradě u Zimů s opékáním špekáčků a přátelským posezením.

 

DĚTSKÝ DEN - 3.6.2017 v parku A.Jiráska.

Ani na této akci nemohlo zdravé jádro POHODY odmítnouti pomoc při jejím  zajišťování.

 

 

 

Fotografie z dnešního , krásného zájezdu do Kuksu.

Více fotografií na : http://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Kuks

Malá nápověda : Pokud si budete chtít prohlédnouti fotografie na Rajčeti v plné velikosti obrazovky, klikněte si po otevření galerie, na obrázek označený v modrém poli.

 

 

Dnešní úterní slunečné odpoledne  ( 23 .5. 2017), jsme s Pohodou strávili při prohlídce Mlýna Dřevíček. Jen málo z nás již v minulosti tuto památku navštívil.  Poutavý výklad otce mlynáře a majitele mlýna pana Arne Šubrta nás přenesl do dob, kdy tento mlýn mlel obilí okolním sedlákům. Za zmínku stojí, že zásluhou manželů Šubrtových je mlýn stále plně funkční. A po prohlídce mlýna se většina z nás ještě sešla na stráni naproti mlýnu k opékání uzenin a k popovídání o dnešním odpoledni.

Více fotografií na : http://pohoda-hronov.rajce.idnes.cz/Mlyn_Drevicek

 

V rámci mikroprojektu „Poznejme se lépe – spolupráce mateřských škol v Božkowě a Hronově“, dne 5. května t. r. navštívili polské děti naši mateřskou školku. Pro zpestření jejich zábavy byla návštěva pojata jako čarodějnický den. Nemalou zásluhu na vydařené zábavě mělo i několik členek Pohody, které se převlékly do čarodějnických kostýmů, a společně s učitelkami školky pomáhaly při různých dětských soutěžích. A opět zadarmo a ve svém osobním volnu. Ale největší odměnou jim byly dětské úsměvy a spokojenost dětí s hezky prožitým dnem.

 

Ve dnech 28. a 29. 4. 2017 pořádala Diakonie Broumov, ve spolupráci s městem Hronov a Společenským klubem POHODA Hronov, humanitární sbírku. Nad očekávání bylo občany Hronova a okolí poskytnuto na sbírku veliké množství jak oblečení tak i průmyslového zboží. Hlavní podíl na této akci mají členky klubu POHODA, které se střídali po oba dva dny při přebírání, třídění a ukládání předmětů do pytlů. Proto právě jim patří poděkování za odvedenou práci .

Ještě přidávám poděkování p. starostky H. Nedvědové, které uveřejnila na facebooku.

 

Takto se naše děvčata rozloučila s tělocvičnou sezonou 2016/2017.

 

Malá vzpomínka na pánskou koledu. Škoda ( a nebo to bylo dobře :-))  ), že se více nefotografovalo ??????????

 

Stalo se již tradicí, že poslední dvě úterní odpoledne před velikonočními svátky jsou v POHODĚ věnována barvení vajec. A jak velký zájem je o tuto činnost, jaké techniky při výrobě kraslic jsou používány a i jaké množství kraslic je zhotoveno, dokládají  níže uvedené fotografie.  Aby tato snaha byla korunována úspěchem, o to se zasloužila část členek Pohody, která ve spolupráci s Technickými službami města Hronova vyzdobila dnes, i za cenu velmi špatného počasí stromy okolo mariánského sousoší na náměstí.

 

 

Na základě předpovědi, velikonoční počasí moc hezké nebude, ale Květná neděle se našim děvčatům vydařila jak počasím, tak i zábavou.

 

Tyto fotografie jsou z odpoledne dne 7. 3. 2017.